Ryby-špeciality
Ryby-špeciality
Ryby-špeciality
rybyspeciality.sk
rybyspeciality.sk
rybyspeciality.sk

Bistro Chef

Bistro Chef, Šéfkuchár Erik Volko ,Zvolen

 

Kvalitné ingrediencie

Bistro Chef.

Umenie tejto reštaurácie spočíva v dokonale namiešaných ingredienciách. Zmiešajte jedného originálne zmýšľajúceho a praxou vyzretého šéfkuchára s  mladým, poctivým a  kvalitným personálom, pridajte za hrsť prirodzenej ochoty, hrniec dobrej nálady to všetko v otvorenej kuchyni s jasným pôvodom surovín a výsledok vám bude zaručene chutiť. Po dovarení vznikne moderná, zdravá a výnimočná kuchyňa.

V Bistre Vás privíta usmievavý a skúsený personál, ktorý je pripravený odpovedať na vaše otázky, zatiaľ čo samotného šéfa aj s jeho tímom kuchárov môžete sledovať priamo pri práci. Táto reštaurácia sa svojím konceptom a jeho originálnou realizáciou môže hrdo zaradiť k priekopníkom modernej a vysoko kvalitnej gastronómie na Slovensku.

 

Mušle slávky, bouilabaisse omáčka s nakladanou červenou cibuľou.

Ingrediencie:

Postup prípravy Bouilabaisse:

Škrupiny z kôrovcov opečieme na rozpálenom olivovom oleji, pridáme šalotku, fenikel, šafrán a ošúpané čerstvé paradajky a nasekaný čerstvý koriander. Necháme nech nám paradajky pustia šťavu a dusíme ich spolu aj so schránkami až kým sa úplne nerozvaria. Potom ich precedíme cez sito a riadne pretlačíme, aby sme získali čo najviac chuti zo škrupín. Precedenú omáčku zredukujeme a dochutíme soľou.

Postup prípravy na mušle slávky:

Na olivovom oleji opražíme cesnak, nakrájanú petržlenovú vňať a chilli. Potom pridáme mušle, zalejeme bielim vínom a zakryjeme pokrievkou.  Keď budú mušle otvorené tak sú hotové. Dochutíme iba čerstvým korením.

Postup prípravy na červenú cibuľu:

Z vody, octu, cukru, soli, si pripravíme sladkokyslí nálev. Pridáme bobkový list, horčičné semiačka, nové korenie. Nálev privedieme do varu a dochutíme. Musí mať príjemnú, vyváženú sladko-kyslú chuť. Nálevom zalejeme na mesiačiky pokrájanú červenú cibuľu a ešte chvíľu povaríme cca 2-3 min. Cibuľu necháme vychladnúť a podávame.

 Slávky

 

Sivoň americký s tekvicou, hnedé šampiňóny a pečený paštrnák.

Ingrediencie:

Postup prípravy sivoňa:
 
Filety sivoňa si nakrájame na porcie. Poukladáme na plech, posolíme, pokvapkáme olivovým olejom a zakryjeme fóliou. Dáme ich piecť pri teplote 52 °C asi na 25-30 min.

Postup prípravy tekvice:

Tekvicu očistíme, zbavíme jadierok nakrájame na rovnaké kusy a restujeme s maslom, šalotkou, a červenou kapiou. Zalejeme vývarom a varíme do mäkka. Uvarenú tekvicu vyberieme a rozmixujeme do hladka dochutíme s maslom a soľou.

Umytý paštrnák upečieme v celku na hrubej morskej soli aj so šupkou do mäkka pri 170°C. Potom pozdĺžne  prekrojíme pokvapkáme olejom. Šampiňóny nakrájame na tenké plátky opečieme na sucho ochutíme soľou, čerstvým korením a pažítkou.

 Sivoň

 


Bistro Chef

Vchod z námestia

 Bistro

Viac informácií na: www.bistrochef.sk

Späť na zoznam receptov